Polocard lek na wysokie ciśnienie

Nadciśnienie tętnicze nie przeszkadza w prowadzeniu normalnego trybu życia oraz nie boli, przez lata możemy nie spodziewać się o jego istnieniu. Przeważnie o takim problemie dowiadujemy się wtedy, jak już choroba poczyni w naszym organizmie wiele szkód.

Nadciśnienie tętnicze to dokuczliwość, która nie oszczędza żadnej grupy wiekowej. Atakuje przebiegle oraz z biegiem czasu zbiera coraz to większe żniwo. Przez wiele lat może rozwijać się w naszym organizmie.

Na początku notorycznie bez objawów, niszcząc poszczególne organy oraz zwiększając zagrożenie wystąpienia zawału serca, udaru mózgu, niewydolności serca bądź zaburzeń pracy nerek. Szacuje się, iż na nadciśnienie tętnicze choruje 9 milionów Polaków. Kłopot w tym, że dwie trzecie osób, które je ma, nie zdaje sobie z tego sprawy. W wyniku tego schorzenia i związanych z nim powikłań, co roku umiera przeszło 170 tysięcy osób.

Polocard lek na wysokie ciśnienie

polocard3

Nadciśnienie tętnicze to jedna z przeważnie występujących dolegliwości układu krążenia. Choróbsko charakteryzuje się ciągle bądź okresowo podwyższonym ciśnieniem tętniczym krwi, podobnie jak skurczowym, oraz rozkurczowym. Jest to niebezpieczny stan, w którym ewentualnie serce pracuje z większym wysiłkiem, niż jest to potrzebne, bijąc zbyt mocno, albo zbyt zwężone naczynia krwionośne hamują przepływ krwi aż do góry.

Osoby dorosłe, które maja wartości 120/80 mm Hg uznawane są za prawidłowe, z kolei ciśnienie utrzymujące się na poziomie 140/90 bądź wyższe określane jest już jako nadciśnienie. Przyczyny nadciśnienia są niezwykle trudne do określenia. Dobrym lekiem na nadciśnienie jest Polocard firmy Polpharma.

Mniej więcej 90 proc. przypadków nadciśnienia ma charakter pierwotny (autonomiczny). Przyczyn tego schorzenia nie da się rozpoznać. U pozostałych osób nadciśnienie jest wtórne. Rozwija się z reguły w wyniku przewlekłej choroby serca oraz nerek, i dodatkowo zaburzeń hormonalnych.

Co sprzyja nadciśnieniu

Nadciśnienie tętnicze dotyka w dużej mierze częściej osoby otyłe i te, które nie prowadzą zdrowego stylu życia. Deficyt ruchu oraz niezdrowa dieta (nadmiernie tłusta, słona, uboga w składniki odżywcze) sprawiają, iż w organizmie znajduje się za mało substancji zwalczających nadwyżka cholesterolu. Skupisko tkanki tłuszczowej zmusza nasze serce do wytężonej pracy, co w rezultacie prowadzi do nadciśnienia tętniczego. Chorobie sprzyja dodatkowo napięcie, nałogowe palenie tytoniu i nieumiarkowanie alkoholu. Czasem nadciśnienie rozwija się dodatkowo, kiedy kobieta przez dużo lat zażywa pigułki antykoncepcyjne. Do tej listy trzeba też doliczyć obciążenie rodzinne, albowiem około 65 proc. osób z nadciśnieniem ma chorujących na nie przodków.

Jest to niezależny od nas element genetyczny w przeciwieństwie do czynników zależnych, na które mamy wpływ. Ryzyko występowania nadciśnienia dla pań i panów jest takie samo. Chociaż kobiety są mniej podatne na tę chorobę aniżeli mężczyźni, ponieważ większość panów nie dba wystarczająco o swoje zdrowie.

Dodaj komentarz