Emolium lek na ciemieniuchę

Nasza walka z ciemieniuchą

Informacji w kwestii ciemieniuchy oraz skutecznych sposobów jej zwalczania zaczęłam poszukiwać, kiedy synek skończył 4 tygodnie. Wpierw, bowiem maluszek nie miał żadnych problemów ze skórą na główce. Przejrzałam niemal wszystkie poradniki dla rodziców, jakie udało mi się zgromadzić w domu, wypytywałam w wyższym stopniu doświadczonych w trudach macierzyństwa, szukałam dodatkowo pomocy na różnego rodzaju forach i w artykułach zamieszczonych na stronach internetowych.

Oliwka Bambino

bambino

Najpierw zaczęłam od powszechnego sposobu smarowania główki oliwką. Wybrałam sprawdzoną przez znajome mamy oliwkę Bambino (duża butelka 300ml za mniej więcej 9 zł w Biedronce, albo o połowę mniejsza za około 7zł w Rossmannie)

Gdy ów zabieg okazał się bezcelowy, zasięgnęłam porady pediatry, usłyszałam dopiero, iż ciemieniucha to błaha wada kosmetyczna oraz mam sobie darować z tym spokój, gdyż pewnie zniknie coś koło tego pierwszego roku życia dziecka. Naturalnie nie miałam zamiaru poprzestać, natomiast zalecenia lekarza zignorowałam.

Olejuszek skarb marki

olejuszek

 

Koleżanka famaceutka poleciła mi olejuszek skarb matki. Koszt blisko 34 zł za 30 ml- nie pachnie zbytnio bajecznie, lecz przecież miała zlikwidować ciemieniuchę, i nie służyć do aromaterapii.

Producent w ulotce informacyjnej zalecał, by nanieść olejek na owłosioną skórę głowy gazikiem albo wacikiem nasączonym preparatem. Pozostawić na 24 godziny, i później umyć głowę, najlepiej delikatnym szamponem Mackar Skarb Matki a po wysuszeniu wyczesać kędziory miękką szczoteczką. Perspektywa pozostawienia preparatu na skórze przez równą dobę, i dodatkowo instrukcja użycia szamponu z tej samej serii natychmiast wzbudziły moją niesmak. Zastosowałam się do zaleceń, przy czym w miejscu zalecanego szmponu stosowałam artykuł Nivea Baby. Rezultat? Po tygodniu olejek się skończył, i ciemieniucha jak była tak była. Być może, gdybym pokusiła się o całą serię produktów, osiągnęłabym zaplanowany cel…Trudno stwierdzić.

Emolium żel na ciemieniuchę

emoliumnaciemieniuche

A gdy już zamierzałam się poddać, koleżanka poleciła mi żel na ciemieniuchę z serii Emolium. Kosztuje mniej więcej 28 zł za 100ml. Producent w ulotce informacyjnej zaleca, by niewielką część żelu Emolium wmasować w skórę pokrytą ciemieniuchą na pół godziny przed kąpielą. Pozostawić na 30 minut, i następny przemyć wodą.

W przypadku uporczywej ciemieniuchy po 30 minutach wolno łagodnie usunąć łój miękką szczoteczką, i potem przemyć wodą albo spłukać szamponem. Zastosowałam się do pierwszego zalecenia, obyło się bez szamponu oraz szczotkowania główki.

Dodatkowe atuty to komfortowy aplikator, który umożliwia precyzyjne oraz łatwe nałożenie żelu, i co więcej właśnie fakt, iż preparat ma wygodną formę żelu, która w przeciwieństwie do innych, nie pozostawia tłustych plam. Co więcej Emolium posiada pozytywną opinię Instytutu Matki oraz Dziecka i może być stosowany od 1. dnia życia

 

Dodaj komentarz